Kolory w modzie – jak dobierać kolory ubrań i akcesoriów do swojej karnacji i stylu

Uroda

Kolory w modzie – jak dobierać kolory ubrań i akcesoriów do swojej karnacji i stylu

W dzisiejszych czasach modny wygląd stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Każdego dnia stajemy przed wyzwaniem, jak dobrać kolor ubrań i akcesoriów, aby pasowały one do naszej karnacji i stylu. Jak sobie z tym poradzić?

  1. Zrozumienie swojej karnacji

Przed podjęciem decyzji co do koloru ubrań i akcesoriów należy zrozumieć swoją karnację. Wyróżniamy cztery rodzaje karnacji: jasną, średnią, oliwkową i ciemną. Jasna karnacja cechuje się bladą cerą o różowym odcieniu, a ciemna karnacja ma ciemniejsze tony brązu lub oliwy.

  1. Dobranie kolorów do karnacji

Każda karnacja wymaga innych kolorów, aby uwydatnić jej piękno. W celu podkreślenia ciepłych tonów oliwkowej skóry, należy wybierać kolory ziemi, takie jak brązy, zielone, pomarańczowe i złote. Jeśli chodzi o ciemną karnację, to kolorami, które będą się najlepiej z nią komponować, są wszystkie kolory, które stanowią kontrast z ciemniejszym odcieniem skóry. Jasna karnacja zachwyci się kolorem pastelowym, turkusowym lub szarym.

  1. Wybierając kolory do stylu

Po zrozumieniu swojej karnacji, należy przejść do kolejnego kroku – wyboru kolorów do stylu. Dobierając kolory, należy zwrócić uwagę na to, co jest trendy, ale jednocześnie nie można zapominać o swoich preferencjach i stylu życia. Uprawiasz sport? jeśli tak, warto wybrać kolory, które pasują do Twojego stylu, na przykład neonowe odcienie. Najważniejsze to czuć się swobodnie w tym, co ma się na sobie.

  1. Dobre chwyty stylistyczne

Najważniejszą zasadą dobierania kolorów do swojego stylu jest kontrast. Na przykład, jeśli nosisz jeansy, warto je zestawić z czerwoną koszulą lub żółtymi trampkami. Metaliczne i jaskrawe dodatki są modnym chwytem stylistycznym, ale trzeba uważać, aby nie przesadzić. Złote dodatki są ponadczasowe, srebrne dodatki są modne w tym sezonie.

  1. Krótka lista zakupów

Na koniec, przedstawiamy krótką listę zakupów, która powinna Ci pomóc zdecydować, co kupić na nadchodzący sezon:

  • Klasyczna, czarna marynarka
  • Biała koszula
  • Luźne jeansy
  • Dobra kurtka zimowa
  • Buty w klasycznym stylu, które pasują do wielu stylizacji

Podsumowanie

Dobrać kolory ubrań i akcesoriów do swojej karnacji i stylu jest prościej, niż się wydaje. Wystarczy zrozumieć swoją karnację i gust, a następnie wybierać kolory, które ją podkreślają. Ważne jest też, aby nie przesadzać z dodatkami i zawsze czuć się swobodnie w tym, co się nosi.