Najlepsze domowe sposoby na pozbycie się zaskórników

Uroda

Zaskórniki są jednym z powszechnych problemów, z którymi borykają się ludzie i jest to spowodowane niewłaściwym myciem twarzy i nie oczyszczaniem porów. Niektórzy ludzie mogą mieć tłustą skórę, co prowadzi do zatkania porów.

Tak więc, musisz oczyścić twarz prawidłowo, jak to pomoże Ci uzyskać jasne i nieskazitelną skórę. Jeśli nie wiesz, co zrobić, to nie jesteś sam, ponieważ jest to najczęstszy problem, z którym borykają się ludzie.

Istnieją pewne domowe sposoby na pozbycie się zaskórników, ale większość z nich nie jest pomocna, a niektóre z nich mogą zaszkodzić Twojej skórze. Dlatego też musimy wiedzieć o skutecznych domowych sposobach na pozbycie się zaskórników.

Oto niektóre ze skutecznych domowych sposobów na zaskórniki:

Pasta migdałowa

Wymieszaj trochę pasty migdałowej i soku z cytryny i nałóż na twarz na 5 do 10 minut. Upewnij się, że twarz jest oczyszczona przed zastosowaniem pasty.

Ocet jabłkowy z cydru

Weź 1 łyżeczkę octu z cydru jabłkowego i wymieszaj go z 2 łyżeczkami miodu. Teraz nałóż ją na twarz i pozostaw na 20 minut.

Kurkuma

Dodaj szczyptę kurkumy do filiżanki wody i gotuj ją przez kilka minut. Gdy woda będzie chłodna, weź wacik i zanurz go w wodzie z kurkumy i nałóż na twarz.

Soda oczyszczona

Wymieszaj sodę oczyszczoną z sokiem z cytryny i nałóż na twarz na 5 do 10 minut.

Ogórek

Weź ogórek i pokrój go na małe kawałki. Teraz weź wacik i zanurz go w soku z ogórka i nałóż na twarz.

Goździk

Zrób pastę z goździków, cukru i odrobiny wody. Nałóż tę pastę na twarz na kilka minut.

Białka jaj

Weź 3 białka jaj i wymieszaj je z 1 łyżeczką sody oczyszczonej. Dobrze wymieszaj i nałóż na twarz na kilka minut.

Ziołowy okład na twarz

Weź łyżeczkę kurkumy, łyżeczkę wody różanej i łyżeczkę soku z cytryny. Wymieszaj wszystkie z nich i zrób pastę. Nałóż tę pastę na twarz i pozostaw na 15 do 20 minut.

Cukier

Weź łyżeczkę cukru i dodaj łyżkę soku z cytryny. Nałóż go na twarz i pozostaw na 5 do 10 minut.

Wnioski:

Tak więc, są to niektóre ze skutecznych domowych środków na zaskórniki. Jestem pewna, że próbowałaś już niektórych z tych porad, aby pozbyć się zaskórników. Jeśli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości w tej kwestii, możesz skontaktować się z lekarzem. Polecam również użyć komercyjnego kremu do leczenia trądziku i zobaczyć wyniki w ciągu kilku dni.