Sposoby na zdrowe i piękne paznokcie

Uroda

Do każdej kobiety niniejsze zdrowe i piękne paznokcie są bardzo ważne. Często niestety zdarza się, że nasze paznokcie są słabe i łamliwe, ale na szczęście na rynku istnieją różne sposoby, którymi możemy poprawić ich wygląd i kondycję. W tym artykule podpowiemy jak dbać o paznokcie, aby były mocne i zadbane.

 1. Prawidłowe odżywianie:
  Jak dbać o paznokcie? Po pierwsze, należy pamiętać o prawidłowym odżywianiu. Nasze paznokcie tak samo jak włosy potrzebują różnych witamin i minerałów. W diecie powinny znaleźć się produkty bogate w witaminę A, C, D, E, K oraz w wapń, żelazo, cynk i miedź. Szczególnie polecamy spożywanie orzechów, migdałów, jajek, mięsa, ryb, szpinaku, brokułów i marchewki. Zdrowe paznokcie to także nawodnienie organizmu, dlatego zalecamy picie dużych ilości wody.

 2. Odpowiednie pielęgnowanie:
  Kolejnym sposobem na zadbane paznokcie jest odpowiednie pielęgnowanie. Należy dbać o to, aby paznokcie były odpowiednio skrócone i pilowane. Zawsze należy używać pilnika papierowego lub szklanego, najlepiej w jednym kierunku. Bardzo ważne jest także nawilżanie paznokci. W tym celu polecamy stosowanie specjalnych kremów, olejków lub serum nawilżających. Należy pamiętać, że pielęgnowanie paznokci powinno odbywać się regularnie.

 • Używaj kremów, olejków lub serum nawilżających
 • Zawsze pilnuj długości paznokcia
 • Używaj jedynie PILNIKA PAPIEROWEGO lub SZKLANEGO!
 • Wyklucz z nawyku skubanie paznokci!
 1. Unikanie stresu:
  Stres może mieć bardzo negatywny wpływ na stan naszych paznokci. W przypadku stresu zdarza się, że zaczynamy nawykowo skubać i gryźć paznokcie. Takie działanie osłabia paznokieć na całej długości. Dlatego bardzo ważne jest unikanie stresu i nauka sposobów na jego redukowanie.

 2. Odpowiednie kosmetyki:
  Na rynku istnieje wiele kosmetyków, które pomagają zadbać o nasze paznokcie. Przy wyborze kosmetyków należy pamiętać, aby były one wysokiej jakości, wolne od szkodliwych substancji. Najlepiej zwrócić uwagę na kosmetyki do paznokci, które zawierają w swoim składzie witaminy i minerały.

 3. Diagnoza dermatologiczna:
  W przypadku, gdy mimo regularnej pielęgnacji paznokci dalej są one słabe, łamliwe i zaniedbane, warto zastanowić się nad wizytą u dermatologa. Lekarz dermatolog będzie w stanie zaproponować skuteczne leczenie i zalecić odpowiednie preparaty wzmacniające paznokcie. W przypadku wystąpienia żółtkawych lub białych plamek na paznokciach warto skonsultować się z lekarzem, ponieważ może to być objaw choroby.

Zdrowe i piękne paznokcie to nie tylko czynniki estetyczne, ale także znak naszego zdrowia. Dlatego warto dbać o nie regularnie i stosować skuteczne sposoby na ich pielęgnację. Należy pamiętać, że tylko od nas zależy, jak będą wyglądały nasze paznokcie.