10 sposobów na pozbycie się zaskórników

Uroda

Zaskórniki to najczęstsze problemy skórne wśród kobiet. Ale jak się ich pozbyć, istnieją różne wskazówki, aby pozbyć się zaskórników. Zobaczmy, jak skutecznie pozbyć się zaskórników.

Używaj delikatnych środków do mycia twarzy

Ważne jest, aby używać łagodnego mycia twarzy do czyszczenia skóry, a zwłaszcza do usuwania brudu i kurzu ze skóry. To również oczyści Twoją skórę i zapobiegnie trądzikowi.

Wypróbuj tę metodę: wymieszaj równe ilości miodu i soku z cytryny i nałóż na twarz na 1 do 2 minut. Po 30 minutach umyj ją letnią wodą.

Sok z cytryny pomaga pozbyć się trądziku, a miód pomoże zmiękczyć skórę.

Użyj bawełnianych kulek

Bawełniane kule służą do wchłaniania nadmiaru oleju i brudu z twarzy. Pomagają również wysuszyć skórę twarzy i zapobiegają trądzikowi.

Użyj maski do twarzy

Jeśli nie masz czasu na umycie twarzy, możesz użyć maski do twarzy. Usuną one zanieczyszczenia z twarzy i zapobiegną powstawaniu pryszczy.

Użyj peelingu

Możesz użyć scrubu, aby usunąć brud i kurz z twarzy. Zastosuj go i poczekaj kilka minut, a następnie zmyj go.

Użyj ogórka

Możesz użyć ogórka, aby pozbyć się zaskórników. Wystarczy przeciąć ogórek na pół, a następnie zanurzyć go w soku z cytryny i szorować nim po twarzy.

Użyj cukru

Cukier jest naturalnym środkiem wybielającym i pomoże pozbyć się zaskórników. Wszystko, co musisz zrobić, to wymieszać cukier z sokiem z cytryny. Użyj tej mieszaniny jako maski na twarz i niech siedzi przez 5 do 10 minut. Następnie spłucz ją.

Użyj maski z gliny

Jeśli chcesz pozbyć się zaskórników i ciemnych plam, to spróbuj użyć maski z gliny. Pozbędzie się ona zanieczyszczeń i zapobiegnie powstawaniu ciemnych plam.

Użyj octu jabłkowego

Ocet jabłkowy jest świetnym domowym środkiem do leczenia trądziku i pozbycia się zaskórników. Wymieszaj w misce 2 łyżeczki octu jabłkowego i 1 łyżeczkę miodu. Nałóż go na twarz i masuj, aż się wchłonie. Zmyj go letnią wodą.

Wnioski:

To były najlepsze sposoby na pozbycie się zaskórników. Możesz spróbować tych metod, aby pozbyć się zaskórników w krótkim czasie.