Jak dobrać idealny kolor pomadki do swojego typu urody

Uroda

Wybierając idealny kolor pomadki dla siebie, warto zwrócić uwagę na swoje typu urody. Nie tylko trendy czy modne kolory są ważne, ale przede wszystkim to, co będzie pasować do naszej karnacji, włosów oraz oczu. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, jak dobrać odpowiedni kolor pomadki do swojego typu urody.

 1. Poznaj swój typ urody
  Przed zakupem nowej pomadki warto zastanowić się nad tym, jaki mamy typ urody. Możemy wyróżnić cztery rodzaje: wiosna, lato, jesień i zima. Każdy z nich charakteryzuje się inną karnacją skóry, włosami oraz kolorem oczu. Dzięki temu będziemy w stanie wybrać kolor, który będzie podkreślał nasze atuty.

 2. Wybierz kolor pasujący do Twojego typu urody
  Jeśli mamy już określony swój typ urody, warto wybierać kolory, które będą pasowały do naszej karnacji, włosów oraz oczu. W poniższej liście przedstawiamy kolory, które zazwyczaj dobrze komponują się z danym typem urody:

 • Wiosna: jasne odcienie różu, brzoskwiniowy, pomarańczowy, kolory pastelowe;
 • Lato: róż, malinowy, fioletowy, beżowy, ciemniejsze odcienie różu;
 • Jesień: czerwień, brązowy, bordo, miedziany, zgniły zielony;
 • Zima: róż, fuksja, czerwony, intensywne odcienie różu i brzoskwiniowy.
 1. Zwróć uwagę na odcień skóry
  Jeśli mamy ciepłą karnację skóry, powinniśmy wybierać ciepłe kolory pomadek, takie jak pomarańczowy, brzoskwiniowy czy odcienie czerwonego. Natomiast jeśli nasza skóra ma zimny odcień, lepiej postawić na chłodne kolory, jak na przykład fioletowy, różowy czy intensywna czerwień.

 2. Uwzględnij kolor oczu i włosów
  Kolor oczu oraz włosów także mają wpływ na to, jaki kolor pomadki będzie pasował do naszego typu urody. Jeśli mamy jasne oczy i włosy, warto postawić na delikatne kolory, na przykład beżowy lub różowy. W przypadku ciemnych oczu i włosów możemy postawić na intensywne kolory, jak czerwony czy burgund.

 3. Sprawdź kolory na swojej skórze
  Najlepiej wybierać kolory pomadek, które możemy przetestować na swojej skórze. Tylko w ten sposób będziemy w stanie wybrać kolor, który naprawdę będzie nam pasował. Przy zakupie pomadki warto więc wybrać się do sklepu i przetestować kilka różnych kolorów na swoim nadgarstku lub ustach.

Podsumowując, dobór idealnego koloru pomadki do swojego typu urody może być trudny, ale dzięki powyższym wskazówkom będzie łatwiejszy. Warto pamiętać, że nie zawsze modne kolory będą pasować do naszej karnacji, włosów i oczu. Dlatego, przed zakupem pomadki, warto poznać swój typ urody i wybierać kolory, które będą do niego pasować.