Jak pielęgnować skórę wrażliwą – porady i produkty

Uroda

Skóra wrażliwa – jak ją pielęgnować? Porady i produkty

Posiadanie wrażliwej skóry to spore wyzwanie, zwłaszcza jeśli chcemy zadbać o nią odpowiednio i uniknąć podrażnień. Jak można zadbać o skórę wrażliwą?

 1. Zwróć uwagę na skład kosmetyków
  Wybierając kosmetyki, zwróćmy uwagę na ich skład. Unikajmy produktów z parabenami, alkoholem, kwasami owocowymi i silikonami. Niektóre składniki mogą podrażniać skórę, a w przypadku wrażliwej skóry może to prowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości.

 2. Nawilżanie to podstawa
  Wrażliwa skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, które nie przyczyni się do podrażnień. Wybierajmy kremy, które zostaną wchłonięte przez skórę, ale jednocześnie dadzą jej odpowiednie nawilżenie.

 3. Odpowiednia dieta
  Dieta może mieć wpływ na stan naszej skóry. W przypadku skóry wrażliwej warto zwrócić uwagę na to, co jemy. Unikajmy potraw pikantnych i ostro przyprawionych, a zamiast tego wybierajmy produkty bogate w witaminę C i E – owoce i warzywa.

 4. Produkty do pielęgnacji wrażliwej skóry
  Na rynku można znaleźć wiele produktów do pielęgnacji wrażliwej skóry. Do łagodzenia podrażnień warto wybrać balsam z aloesem, który działa kojąco na skórę. Do oczyszczania skóry polecamy wybór toniku bez alkoholu, który delikatnie oczyszcza skórę.

 5. Unikajmy przetwarzanych kosmetyków
  Pamiętajmy, że produkty przetworzone mogą zawierać szkodliwe składniki chemiczne, które mogą negatywnie wpłynąć na stan naszej skóry. Starajmy się wybierać kosmetyki naturalne, które nie zawierają niebezpiecznych składników chemicznych.

Podsumowanie
Pielęgnacja wrażliwej skóry wymaga od nas poświęcenia trochę czasu, ale warto zadbać o nią odpowiednio. Wybierajmy kosmetyki bezpieczne dla skóry, uczulmy się na skład produktów, które stosujemy. Pamiętajmy, że dieta może mieć wpływ na stan naszej skóry, dlatego wybierajmy produkty, które wpłyną pozytywnie na naszą skórę.