Najnowsze trendy w manicure i pedicure

Uroda

Trendy w manicure i pedicure na rok 2021

Manicure i pedicure to nieodłączny element pielęgnacji dłoni i stóp. Krótko po nowym roku warto zastanowić się, jakie kolory i wzory będą królować na paznokciach w 2021 roku. Poniżej przedstawiamy najnowsze trendy w manicure i pedicure.

 1. Kolory i wzory
  W tym roku modne będą pastelowe i jaskrawe kolory. Często będziemy widzieć ich kombinacje w ramach jednego manicure. Wybierzmy kolory podkreślające karnację i osobowość. Znania się na press-on nails czyli ozdobnych naklejkach na paznokcie, które oferują nie tylko różne kolory, ale i ciekawe wzory, np. kwiaty, gwiazdki czy kropeczki. Takie ozdoby będą bardzo modne w 2021 roku.

 2. Kształt paznokci
  Kształt paznokci powinien pasować do naszej dłoni i palców. W tym roku modne są paznokcie kwadratowe i ostro zakończone. Na jednym lub dwóch palcach można też zdecydować się na bardziej fantazyjne kształty, np. pazury tygrysa lub kształt słońca.

 3. Odmłodzenie dłoni
  Wiele kobiet martwi się o starzenie się skóry na dłoniach. W salonach urody można znaleźć zabiegi takie jak laminacja dłoni, które nawilżają i rozjaśniają cerę na dłoniach. Możemy też wykonać zabieg o nazwie “maska tlenowa”, która odmładza skórę dłoni oraz paznokci.

 4. Pielęgnacja stóp
  Odpowiednia pielęgnacja stóp jest równie ważna jak pielęgnacja dłoni. Domowe pedicure to nie tylko kwestia kosmetyków, ale i umiejętności wycięcia i wypolerowania paznokci. Wiele salonów urody oferuje również profesjonalne zabiegi takie jak pedicure z kamieniami krzemowymi czy piling kawitacyjny, które mają na celu usunięcie zrogowaciałej skóry na stopach i palcach.

 5. Zdrowa dieta
  Nie zapominajmy o zdrowej diecie, która wpływa na kondycję paznokci i skóry. Dieta powinna być bogata w witaminy i minerały, takie jak cynk, magnez czy biotyna. Regularne picie wody też jest kluczowe dla zdrowego wyglądu paznokci i skóry.

Podsumowanie
W 2021 rok będzie królował kolor i fantazja. Modne będą połączenia kolorów, wzory i ozdoby, które urozmaicą tradycyjny manicure i pedicure. Dla wielu kobiet przyjemność wynikająca z pielęgnacji dłoni i stóp to sposób na relaks i wzmocnienie poczucia własnej wartości. Pamiętajmy jednak o odpowiedniej diecie i pielęgnacji całego ciała, aby cieszyć się zdrowym i pięknym wyglądem.