Jak uzyskać idealne kształt brwi

Uroda

Kształt brwi to ważny element naszego wyglądu. Idealnie dobrany kształt może wpłynąć na całokształt naszej twarzy, podkreślić nasze atuty i ukryć mankamenty. Jakie są zasady, jakie pomyłki trzeba unikać i jak uzyskać perfekcyjny kształt brwi? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

  1. Znajdź swój naturalny kształt brwi

Podstawowy krok w uzyskaniu idealnego kształtu brwi to poznanie swojego naturalnego kształtu. Brwi powinny być dopasowane do kształtu twojej twarzy i nie powinny wyróżniać się zbytnio. Zbyt cienkie lub zbyt grube brwi lub brwi o nieodpowiednim kształcie mogą zmienić optycznie kształt twarzy. Najłatwiejszym sposobem na znalezienie swojego naturalnego kształtu brwi jest wizyta u kosmetyczki lub stylistki. W ten sposób łatwiej zrozumiesz, jak wprowadzić zmiany, aby uzyskać idealny kształt.

  1. Wybierz odpowiedni kształt i długość brwi

Kiedy już znasz swój naturalny kształt brwi, możesz zdecydować, jaki kształt chcesz uzyskać. Istnieje kilka popularnych kształtów brwi, takich jak prostokątne, łukowate lub zaokrąglone. Pamiętaj jednak, że nie każdy kształt będzie odpowiedni dla twojej twarzy. Długość brwi także jest ważna. Powinny kończyć się tam, gdzie poprawiają wygląd twojego oka, a nie tam, gdzie kończy się kość policzkowa.

  1. Unikaj zbyt cienkich brwi

Powtarzające się trendy w kształcie brwi sprawiły, że wiele kobiet zaczęło sięganie po zbyt cienkie łuki, które zazwyczaj wyglądają źle. Powoli zanikają i wracają do masywniejszych kształtów. Utrzymywanie zbyt cienkich brwi może prowadzić do trwałych szkód, w tym do nieodwracalnego uszkodzenia mieszków włosowych, co prowadzi do poważnego przerzedzenia brwi.

  1. Użyj odpowiednich narzędzi do stylizacji brwi

Każdego dnia możesz użyć mniejszego lub większego instrumentu, ale wybór dobrych kosmetyków to absolutna podstawa. Najbardziej użyteczne produkty do stylizacji brwi to henna do brwi, kredki do brwi, które pozwolą Ci wyrównać luki lub wypełnić przerwę w łuku. Do ponownego utworzenia struktury włosów mogą służyć specjalne fixatory.

  1. Pozostaw stylizację naszym stylistkom, ale bądź aktywny w wyborze kształtu

Na koniec najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy kosmetyczki lub stylistki brwi. Mają one doświadczenie w stylizacji brwi i pomogą dobrać odpowiedni kształt i długość. Jednocześnie powinieneś powiedzieć stylistce, czego się spodziewasz i jakiego zmysłu estetyki się trzymasz. To pomoże w uzyskaniu idealnego kształtu brwi.

Podsumowując, ważne jest, aby unikać zbyt cienkich brwi i wybrać kształt i długość, która pasuje do twojej twarzy. Dla osiągnięcia idealnego kształtu warto skorzystać z pomocy stylistki, ale pamiętaj, że Ty jesteś najważniejszym ekspertem swoich brwi i powinieneś powiedzieć, jak się czujesz.