Jaskrawe bluzki – jak nosić intensywne kolory i wzory w swojej stylizacji

Uroda

Łatwo zauważyć, że w ostatnim czasie na ulicach możemy zobaczyć coraz więcej jaskrawych bluzek, w różnych kolorach i wzorach. Ta moda jest z pewnością na czasie, ale noszenie jaskrawych kolorów i wzorów wymaga pewnej odwagi i wyczucia stylu. W tym artykule dowiesz się, jak połączyć intensywne kolory i wzory w swojej stylizacji, aby wyglądać modnie i atrakcyjnie.

  1. Jaskrawe kolory to trend, który trzeba umiejętnie wykorzystać

Jeśli chcesz nosić jaskrawe kolory, musisz zacząć od wyboru odpowiedniego odcienia. Należy kierować się swoim typem urody – jasne kolory będą dobrze wyglądać na kobietach o jasnej karnacji, a ciemniejsze na kobietach z ciemniejszą skórą. Warto też pamiętać, że intensywne kolory często powiększają sylwetkę, więc lepiej unikać ich w miejscach, które chcemy optycznie zmniejszyć. Na przykład, jeśli masz szerokie biodra, lepiej unikać jaskrawych spodni, a zamiast tego założyć jasną bluzkę i ciemne jeansy.

  1. Wzory – umiarkowanie i odpowiedni dobór

Jeśli chodzi o wzory, trzeba pamiętać, że mniej znaczy więcej. To znaczy, że nie powinniśmy łączyć ze sobą zbyt wielu wzorów, zwłaszcza w jaskrawych kolorach. Jeśli na przykład mamy jaskrawą bluzkę z kwiatowymi wzorami, to lepiej połączyć ją z prostymi spodniami i butami w jednym kolorze. Wtedy to nasza bluzka będzie gwiazdą naszej stylizacji.

  1. Jaskrawe bluzki a biżuteria – nasza kompozycja musi być spójna

Kiedy mamy już jaskrawą bluzkę i interesującą nas biżuterię, powinniśmy pamiętać, że cała stylizacja musi być spójna i dobrze skomponowana. Jeśli nasza bluzka ma jaskrawy kolor lub interesujący wzór, lepiej unikać zbyt dużej ilości biżuterii i skupić się na jednym interesującym elemencie. Na przykład na dużych kolczykach lub bransoletkach.

  1. Jakie dodatki mogą pasować do jaskrawej bluzki?

Jaskrawe bluzki w stylizacji można połączyć z wieloma dodatkami. Zawsze należy jednak pamiętać, aby kompozycja była spójna i dobrze dobrane elementy się ze sobą komponowały. Dobra opcją dla jaskrawej bluzki są buty i torebki w ciemniejszych kolorach, ciemne denimy lub spodnie w neutralnym odcieniu, takie jak beż czy szary. Ekstrawaganckie okulary przeciwsłoneczne lub kapelusz też pozwolą wyróżnić się z tłumu.

  1. Podsumowanie i ważne wskazówki

Jaskrawe bluzki to bez wątpienia tematyczne zakupy, ale warto inwestować w takie elementy garderoby, aby raz na jakiś czas wyróżnić się z tłumu. Pamiętajmy jednak, żeby połączenie kolorów i wzorów było dobrze przemyślane, aby nie wzbudzać amatorstwa. Najważniejsze to czuć się dobrze i wygodnie, wtedy na pewno będziemy wyglądać modnie i atrakcyjnie.