Styl boho – swoboda, luz i wyrazisty charakter

Uroda

Styl Boho – nieszablonowość i kreatywność w modzie

Boho to nie tylko modowy styl, ale także styl życia. Przede wszystkim nieskrępowany, swobodny, z luźnymi, naturalnymi krójami i wzorami. Jeśli chcesz czuć się wyjątkowo, wyróżnić się z tłumu i w każdej sytuacji czuć się swobodnie, styl Boho jest dla Ciebie.

Swobodne, naturalne formy

Styl Boho cechuje się przede wszystkim swobodnymi i naturalnymi formami, luźnymi tkaninami, wzorami głównie roślinnymi i kwiatowymi oraz krótkimi frędzlami i kolorowymi akcentami. Charakterystycznym elementem stylu Boho są odkryte plecy, gładkie tkaniny i asymetryczne kroje.

Naturalne materiały

Odrzuć sztywne, sztuczne tkaniny i wybierz naturalne, przewiewne tkaniny, takie jak bawełna, len, jedwab i dzianina. Styl Boho sprzyja także grubym dzierganym swetrom, futrzanym kamizelkom i płaszczom, a także pikowanym kurtkom i tunikom zdobionym haftem, koronką i frędzlami.

Różnorodność wzorów

Wzory roślinne i kwiatowe to wizytówka stylu Boho. Wzory te pojawiają się na bluzach, sukienkach, spodniach i spódnicach. Ale to nie wszystko – w stylu Boho znaleźć można także geometryczne wzory, wzory etniczne, pasy, kropki oraz kratę, co pozwala na indywidualizowanie stylu.

Styl Boho w codziennym życiu

Styl Boho to styl, który nie zabrania użycia żadnych dodatków. Wraz z Boho pojawiły się modne pasemka, kolczyki, naszyjniki i bransoletki, a także piękne torebki i buty wykonane z naturalnych materiałów. Bardzo dobrze w stylu Boho prezentują się także kapelusze czy tiary z kwiatów.

Podsumowując, styl Boho wyraża wewnętrzne piękno, bliskość z naturą, a także naturalne piękno. Najważniejszym ośrodkiem w Polsce, gdzie w takim stylu można poczuć się wyjątkowo, jest Kraków z bogatą ofertą sklepów ze sztuką, modą i wystrojem wnętrz. Niezależnie od miejsca zamieszkania, warto spróbować tego stylu życia i cieszyć się jego zaletami na własnej skórze.