Makijaż na ślub – porady dla panien młodych

Uroda

Planując swój ślub, panie młode zwracają szczególną uwagę na swoją stylizację. Makijaż to nieodzowny element tego wyjątkowego dnia. Każda przyszła panna młoda chce wyglądać pięknie i naturalnie, bez przesady i błysku w oczy. Jak zatem wybrać odpowiedni makijaż na ślub? Oto kilka porad.

Pierwsze kroki
Przygotowania do ślubu zaczynają się już na kilka miesięcy przed tym wielkim dniem. Właśnie w tym momencie warto zacząć myśleć o makijażu. Warto zrobić badania skóry, wynająć wizażystkę, która doradzi, jakie kosmetyki będą odpowiednie dla naszej cery oraz którą z uwagą wybierze i dopasuje odpowiedni kolor do naszej urody.

Naturalność ponad wszystko
Makijaż na ślub powinien być przede wszystkim naturalny. Unikajmy sztuczności i przesadzonego błysku. Najważniejsze jest, aby podkreślić nasze atuty, a nie zatuszować nasze wady. Dlatego nie powinniśmy przesadzać z ilością kosmetyków. Najlepiej sprawdzą się delikatne, pastelowe kolory, które dodadzą nam świeżości. Możemy pokusić się o lekko różowy lub brzoskwiniowy cień do powiek oraz delikatny róż na policzkach. Makijaż na dzień ślubu warto by ograniczyć do tak podstawowych elementów, powodując że uzyskany efekt będzie na pozioma z harmonogramem całego dnia i do jego stylizacji.

Mat czy błysk?
Wybierając odpowiedni podkład warto więc zwrócić uwagę na to, czy nasza skóra jest matowa czy błyszcząca. Ważnym aspektem jest tutaj dobranie odpowiedniego koloru, który będzie pasował do odcienia naszej skóry. Jeśli jesteśmy posiadaczkami skóry tłustej, z pewnością powinniśmy wybrać kosmetyki matujące, w przeciwnym przypadku nasza twarz będzie błyszczeć. Jeśli jednak mamy skórę suchą, możemy postawić na kosmetyki, które lekko ją nawilżą.

Usta w centrum uwagi
Podczas makijażu na ślub szczególną uwagę powinno się zwrócić na usta, które będą w centrum uwagi w trakcie wymiany przysiąg. Możemy wybrać delikatne, pastelowe kolory, jak np. róż czy beż, do których możemy nałożyć transparentny błyszczyk lub pomadkę w kolorze bordowym lub czerwonym. Co ważne, pomadka powinna być trwała, by przetrwała cały dzień i wieczór.

Drobne wskazówki
• Makijaż zawsze nakładajmy na dokładnie umytą i oczyszczoną skórę.
• Delikatne smokey eye tylko dla włosomaniaczek. Jeśli zdecydujemy się na mocny makijaż oczu, warto pójść w bardziej minimalną stylizację włosów.
• Przed użyciem szminki lub błyszczyka, warto nałożyć odrobinę korektora na usta, a potem dopiero nałożyć kosmetyk, co pozwoli na uzyskanie trwalszego efektu.
• Jeśli mamy problemy ze skórą lub alergie na kosmetyki, warto skonsultować się ze specjalistą przed wyborem odpowiednich kosmetyków.