Najlepsze triki na trwały i matowy efekt na powiekach

Uroda

Ciągłe błyszczenie i rozmazywanie cieni do powiek to zmora każdej kobiety. Szukamy więc sposobów na to, aby nasz makijaż wytrzymał cały dzień, bez efektu “pandy” na twarzy. W tym artykule przedstawiamy najlepsze triki, które pomogą Ci uzyskać trwały i matowy efekt na powiekach.

  1. Przygotuj skórę powiek

Nie zapominaj o przygotowaniu skóry powiek przed nałożeniem cieni. Oczyszcz skórę i nałóż podkład, aby równomiernie pokryć powiekę. Następnie nałóż kolorowy puder, który doskonale utrwali makijaż i pozwoli na matowe wykończenie. Dobrym wyborem będzie również baza pod cienie, która utrwali i wzmocni kolory.

  1. Wybierz odpowiednie cienie do powiek

Odpowiednio dobrane cienie do powiek to podstawa trwałego i matowego efektu. Wybierz matowe cienie, ponieważ błyszczące produkty zwiększają szansę na pojawienie się błyszczącej tłustej skóry. Pamiętaj o tym, że jedynie dobrze dobrane cienie i ich połączenie pozwala na uzyskanie trwałego efektu na powiekach.

  1. Użyj odpowiednich pędzli

Odpowiednie narzędzia są kluczową kwestią w uzyskaniu trwałego i matowego efektu. Wybierz odpowiednie pędzle, które pomogą Ci w równomiernym nałożeniu cieni i łatwym rozplanowaniu ich na powierzchni. Pamiętaj również, że nie należy moczyć pędzli w wodzie, ponieważ to spowoduje trudności w uzyskaniu matowego wykończenia.

  1. Użyj cieni prasowanych

Cienie prasowane są doskonałym wyborem dla osób, które chcą uzyskać trwały efekt makijażu. Są one bardziej trwałe niż cienie sypkie, ponieważ nie tracą składu i są szczególnie odporne na wilgoć. To doskonała opcja na długie dni w pracy lub podczas imprez, kiedy chcemy wyglądać perfekcyjnie przez cały czas.

  1. Zastosuj fixer do makijażu

Fixer to produkt, który pomaga w uzyskaniu trwałego efektu makijażu. Wystarczy sprej do cery lub specjalny krem, który należy nałożyć na skórę po nałożeniu cieni. Ten produkt utrwali Twoje makijaż i pozwoli na matowe wykończenie przez cały dzień.

Podsumowanie

Trwały i matowy efekt na powiekach to cel, który warto postawić sobie przy tworzeniu makijażu. Dobrze dobrane cienie, odpowiednie narzędzia, skóra powiek przygotowana do nałożenia kosmetyków, cienie prasowane oraz zastosowanie fixera to najlepsze triki, które pozwolą uzyskać pozytywny efekt na długi czas. Kiedy już poeksperymentujemy z powyższymi narzędziami, nasz makijaż będzie trwały, a my poczujemy się pewniej i z pewnością będą wyglądać lepiej o każdym czasie dnia.