Najlepsze triki na trwałe i efektowne uczesania na specjalne okazje

Uroda

Trudność w wyborze odpowiedniego uczesania na specjalną okazję dotyka każdej kobiety. Nasze włosy muszą być piękne, eleganckie i trwałe. Jednak czasami znajdujemy się w sytuacji, w której włosy nie chcą współpracować. W takiej sytuacji warto poznać najlepsze triki na trwałe i efektowne uczesania na specjalne okazje, które pomogą nam stworzyć perfekcyjny look.

  1. Wybór odpowiedniego produktu do stylizacji

Podstawą każdego trwałego i efektownego uczesania jest odpowiedni produkt do stylizacji. Jeśli zdecydujemy się na stylizację z suszarką i lokówką, koniecznie musimy zabezpieczyć nasze włosy przed działaniem wysokich temperatur. W tym celu warto użyć produktów z filtrami UV oraz termoochronnych, które ochraniają nasze włosy przed uszkodzeniem. Następnie, zanim przystąpimy do stylizacji, warto spryskać włosy farbą utrwalającą, która wzmocni trwałość naszego stylu.

  1. Triki na trwałe i efektowne upięcia

Jeśli stawiamy na upięcie, warto zastosować kilka trików, które pozwolą nam zachować nasze uczesanie przez całą noc. Przede wszystkim, trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu włosów, czyli odpowiednim czesaniu i szczotkowaniu. Następnie warto użyć drobnych wsuwek, które pomogą nam utrzymać włosy na swoim miejscu. Jeśli chcemy dodać trochę objętości, warto sięgnąć po preparaty zwiększające objętość – najlepiej nakładać je na końcówki włosów. Jeśli natomiast mamy ochotę na bardziej złożone upięcie, warto zdecydować się na umieszczenie w środku lokówki.

  1. Metoda ‘beach waves’

Jeśli chcemy stworzyć swój własny, wyjątkowy styl, niekoniecznie musimy korzystać z wypróbowanych dotąd metod. Warto zastanowić się nad popularną obecnie metodą zwaną “beach waves”. Metoda polega na wykonaniu na włosach fal, przypominających falę na plaży. Aby stworzyć ten niezwykły efekt, należy podzielić włosy na mniejsze pasma i skręcać je w sposób elastyczny – najlepiej zacząć od końcówek i stopniowo przesuwać się w górę ku skórze głowy. Ważne, aby włosy były dobrze wysuszone i lekko wilgotne.

  1. Starannie dobrane akcesoria do włosów

Jeśli chcemy, aby nasze trwałe i efektowne uczesanie zyskało na elegancji, warto dobrać starannie odpowiednie akcesoria do włosów. Możemy zastosować różnego rodzaju spinki, klamerki, pasemka lub równie modne piórka. Warto jednak pamiętać, że nie należy przesadzać z ilością akcesoriów – efekt końcowy może być zbyt mocno przeciążony.

  1. Cudowny efekt zainspirowany celebrytami

Jeśli nie mamy pomysłu na to, jakie uczesanie się zdecydować, warto zainspirować się hairstylami gwiazd. W sieci znajdziemy wiele ciekawych propozycji. Rodzaj uczesania zależy od okazji – od obchodów świątecznych po ważny bal. Celebryci często decydują się na bardzo efektowne uczesania, ale nie zapominają o trwałości. Na przykład, lśniące wysoko upięcia z kokami, zapleciami i kucykami są bardzo modne w tym sezonie.