Ścieg peyote – technika wyplatania biżuterii

Uroda

Ścieg Peyote – Technika Wyplatania Biżuterii

Wszyscy lubimy piękną i oryginalną biżuterię, która doskonale wpisuje się w styl naszego ubioru. Gdy chcemy wykonać coś, co będą nas wyróżniać spośród innych, możemy postawić na technikę wyplatania zwaną Scieżką Peyote. Nie jest to technika nowa, ale można ją wykorzystać do tworzenia bardzo ciekawych projektów. Otwórzmy więc drzwi do świata biżuterii, która z pewnością przypadnie Wam do gustu!

 1. Historia i Pochodzenie
  Technika Peyote wykorzystywana była przez Indian z południowo-zachodniej części USA oraz Meksyku. Według mitów Indiańskich, Scieżka Peyote to reprezentacja wędrówki duchowej do góry – kojtera, gdzie ludzie są jedno z naturą i spotykają różne duchy, które pomagają im w ich życiowych dylematach. Ta mistyczna Scieżka Peyote zainspirowała do powstania nowych wzorów i symboli, które miały odzwierciedlać życiowe doświadczenia, pragnienia i marzenia.

 2. Jak to działa?
  Wybierzmy koraliki, które chcemy użyć do naszej biżuterii a następnie zaopatrzmy się w igłę i dobraną do średnicy koralików nić. Jako początkowanie będziemy potrzebować dwóch koralików 11/0. Umieszczamy je na igle i owijamy nicią. Wprowadzamy igłę przez pierwszy koralik zaczynając od lewej strony. Teraz wprowadzamy igłę w drugi koralik, który umieściliśmy na igle, zaczynając od prawej strony. Następnie wprowadzamy igłę z powrotem przez pierwszy koralik, ale tym razem z prawej strony, a następnie wracamy igłę do drugiego koralika. To jest kompletny cykl Peoyte. Teraz możemy kontynuować ten cykl, do momentu uzyskania pożądanej długości wyplatania.

 3. Jak to wygląda na co dzień?
  Scieżka Peyote to bardzo wszechstronna technika wyplatania, która może być wykorzystana do różnych projektów. Znajdziemy ją w bransoletkach, naszyjnikach, kolczykach, a nawet ozdobach do torebek. Możliwości są niemalże nieograniczone!

 4. Z czym łączyć?
  Co jest wspaniałe w tej technice, to fakt, że możemy ją łączyć z innymi technikami wyplatania. Na przykład podczas wyplatania Scieżki Peyote możemy wstawić sześciokątne koraliki, które dają unikalną fakturę. Taka kombinacja Scieżki Peyote i techniki Sześciokątnej to ciekawa propozycja dla naszej biżuterii.

 5. Podsumowanie
  Technika Scieżki Peyote to coś więcej niż po prostu technika wyplatania. Odniesienie do mistycznych znaczeń oraz staranne wykonywanie właściwych ściegów to wybór dla tych, którzy chcą wyróżnić się swoją oryginalną biżuterią. Wykorzystanie właściwych kolarików i nić może stworzyć wspaniały efekt i zmienić zwykłą bransoletkę w arcydzieło. Dlatego nie wahajmy się spróbować swoich sił w tej technice i podążajmy za naszą wyobraźnią.