Najlepsze produkty do pielęgnacji skóry wrażliwej na słońce

Uroda

Lato to czas, kiedy nasza skóra jest narażona na działanie szkodliwych promieni słonecznych. Dlatego tak ważna jest pielęgnacja skóry wrażliwej na słońce. Dzięki temu unikniemy poparzeń słonecznych, przyspieszonego starzenia się skóry oraz ryzyka zachorowania na choroby skórne. W tym artykule przedstawimy najlepsze produkty do pielęgnacji skóry wrażliwej na słońce.

 1. Kremy z filtrem UV
  Najważniejszy produkt, który powinien znajdować się w kosmetyczce każdej osoby, szczególnie tej o wrażliwej skórze, to krem z filtrem UV. Dobrze dobrana ochrona przeciwsłoneczna, sprawi że skóra będzie odpowiednio chroniona przed szkodliwymi promieniami. Warto zwrócić uwagę na kremy o wysokim wskaźniku SPF (od 30 do 50) oraz na te, które chronią przed promieniowaniem UVA i UVB.

 2. Balsamy i kremy po opalaniu
  Kolejnym ważnym produktem do pielęgnacji skóry po opalaniu są balsamy i kremy. Przywracają one skórze naturalny poziom nawilżenia oraz łagodzą ewentualne podrażnienia. Ważne, aby wybierać produkty bez wazeliny oraz alkoholu, które dodatkowo wysuszają skórę.

Ważne składniki, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze balsamu/apteczki po opalaniu to:

 • Aloes – kojące i łagodzące działanie
 • Pantenol – regeneruje naskórek oraz łagodzi podrażnienia
 • Olej ze słodkich migdałów – działa nawilżająco i łagodzi podrażnienia, zapobiega starzeniu się skóry
 1. Toniki
  Tonik to produkt kosmetyczny, który można stosować przed lub po nałożeniu kremu przeciwsłonecznego. Dzięki tonikowi skóra zostaje odświeżona i przygotowana na nałożenie kolejnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Ponadto, toniki o właściwościach kojących, skutecznie łagodzą podrażnienia oraz redukują zaczerwienienia skóry. Warto zwrócić uwagę przy ich wyborze, na produkty bez alkoholu oraz innych substancji drażniących skórę.

 2. Serum z witaminą C
  Serum z witaminą C to idealny produkt do pielęgnacji skóry wrażliwej na słońce, ponieważ działa przeciwdziałająco na negatywne skutki promieniowania UV. Witamina C pomaga w odbudowie kolagenu oraz redukuje przebarwienia skóry. Działa również antyoksydacyjnie, co minimalizuje szkody wyrządzone przez wolne rodniki. Warto wybrać dobrej jakości produkty, które zawierają stabilną formę witaminy C.

 3. Żele aloesowe
  Żele aloesowy jest hitem pielęgnacji skóry i na pewno warto go mieć w swojej apteczce. Ma wiele właściwości, które działają na korzyść skóry, między innymi kojąco-łagodząco, nawilżająco, regenerująco oraz przeciwbakteryjnie. Jest idealnym produktem do pielęgnacji skóry po opalaniu, ponieważ przyspiesza regenerację skóry oraz łagodzi podrażnienia. Ważne, aby wybierać produkty naturalne oraz wysokiej jakości.

Podsumowując, pielęgnacja skóry wrażliwej na słońce wymaga używania tylko najlepszych produktów, które skutecznie chronią skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania UV oraz regenerują i nawilżają skórę. Warto zwrócić uwagę na skład kosmetyków, a także na to, czy zawierają one odpowiednie filtry UV, a także na składniki kojące i regenerujące. Zastosowanie powyższych produktów, pomoże zachować zdrową i piękną skórę przez długi czas.