Sposoby na naturalne rozjaśnienie włosów

Uroda

Naturalne rozjaśnienie włosów – jakie sposoby warto wypróbować?

Wymarzone blond pasemka, które nie niszczą włosów i są zdrowe dla skóry głowy? To nie jest niemożliwe! Istnieją naturalne sposoby na rozjaśnienie włosów, które nie uczulają, nie podrażniają i nie są szkodliwe dla włosów. Sprawdź, jakie metody możesz wypróbować i jak je stosować, by cieszyć się pięknym, naturalnym kolorem.

  1. Cytryna i miód – delikatne rozjaśnienie włosów

Cytryna ma działanie rozjaśniające, a miód łagodzi wpływ kwasów na skórę głowy i zapobiega nadmiernemu przesuszeniu włosów. Aby wykorzystać te naturalne składniki do rozjaśniania włosów, wystarczy wymieszać w połowie szklanki wody sok z jednej cytryny i łyżkę miodu. Następnie nałożyć ten płyn na mokre włosy i pozostawić na kilka godzin – najlepiej podczas słonecznego dnia. Po tym czasie, włosy dokładnie spłukać wodą i osuszyć. Dla lepszego efektu, można powtarzać ten zabieg co kilka dni.

  1. Kamienie z mlekiem kokosowym – naturalne rozjaśnienie włosów

Mleko kokosowe działa błyszcząco i rozjaśniająco na włosy. Można je wykorzystać w formie naturalnego składnika, korzystając z kamieni zrobionych z mleka kokosowego. Wystarczy rozpuścić jeden taki kamień w szklance letniej wody i wlać go na włosy. Trzymać kilka godzin i spłukać. Dla intensyfikacji efektów, dodaj do tego mieszankę z cytryny i miodu (jak w przypadku metody pierwszej).

  1. Szałwia i rumianek – naturalny osiąg rozjaśnienia włosów

Szałwia i rumianek mają lekkie działanie rozjaśniające na włosy. Można wykorzystać je do robienia naparu, który opłukuje włosy po myciu. Do przygotowania roztworu wystarczy łyżka szałwii, łyżka rumianku i szklanka wody. Wszystkie składniki należy wymieszać i zagotować. Następnie, odstawić na kilka godzin i przecedzić. Tak przygotowany napar wylać na włosy i pozostawić na chwilę. Potem dokładnie spłukać. Dla uzyskania najlepszych efektów, powtarzać co kilka dni.

  1. Ocet jabłkowy – naturalny rozjaśniacz włosów

Ocet jabłkowy jest świetny dla zachowania zdrowia skóry głowy i włosów. Dodatkowo ma delikatne działanie rozjaśniające. Można go wykorzystać jako płukankę po myciu włosów, aby osiągnąć pożądany efekt. Do przygotowania płukanki wystarczy rozcieńczyć dwie łyżki octu jabłkowego w szklance wody. Wylać równomiernie płyn na włosy i pozostawić na kilka minut. Spłukać dokładnie ciepłą wodą.

  1. Olejek cytrynowy – naturalna alternatywa dla rozjaśniania włosów

Olejek eteryczny z cytryny ma delikatne działanie rozjaśniające na włosy. Można go stosować jako dodatek do balsamu, który nakłada się na włosy po myciu. Wystarczy dodać jedną kroplę olejku do balsamu i dokładnie wymieszać. Następnie, nałożyć na włosy i pozostawić na kilka minut. Spłukać dokładnie ciepłą wodą.

Naturalne rozjaśnienie włosów to sposób na uzyskanie pięknego koloru bez użycia agresywnych substancji chemicznych. Można wypróbować różne metody i dostosować je do swoich potrzeb i wymagań. Ważne, aby pamiętać o odpowiednim nawodnieniu włosów po takim rozjaśnianiu i ich zabezpieczeniu przed słońcem. Dzięki temu, będziemy mogli cieszyć się zdrowym, błyszczącym kolorze przez długi czas.