Najlepsze triki na efektowny i trwały makijaż na imprezę

Uroda

Wyjątkowe wyjścia wymagają wyjątkowych makijaży. Im mocniej chcemy zrobić wrażenie, tym bardziej musimy zadbać o trwałość i spektakularność naszego looku. Czy istnieją skuteczne triki, które pomogą nam osiągnąć wymarzony efekt? Oczywiście! Przyjrzyjmy się najciekawszym pomysłom na efektowny i trwały makijaż na imprezę.

  1. Krok po kroku – jakie kosmetyki wybrać?

Przed przystąpieniem do makijażu warto mieć już przygotowany plan działania. Najpierw wybierzmy kosmetyki, które dadzą nam oczekiwaną trwałość. Ważne, żeby sięgnąć po produkty wodoodporne, dzięki którym nasz makijaż nie zacznie się rozmazywać po pierwszej godzinie intensywnych ruchów na parkiecie. Niezbędne są również kosmetyki matujące, które zatrzymają połysk na twarzy oraz odpowiednio dobrane do naszej skóry podkłady lub korektory.

  1. Jak wykonać trwały makijaż?

Istnieją proste sposoby na to, żeby nasz makijaż nie zniknął w kilka minut. Przede wszystkim warto zaaplikować bazę pod cienie – dzięki temu kosmetyk będzie się utrzymywał na powiece dłużej, nie będzie się również osadzał w załamaniach skóry. Kolejnym krokiem jest nałożenie podkładu lub korektora – także tych o silnym działaniu matującym. Stosując pędzel lub gąbkę dokładnie wklepujmy produkt w skórę, unikając smarowania. Aby konturować twarz, warto użyć kosmetyków w kremie – zrobimy to wtedy łatwo i precyzyjnie.

  1. Jak zrobić efektowne oko?

Wiele kobiet na imprezach stawia na mocny i przyciągający wzrok makijaż oczu. Jak to zrobić, żeby wyglądać zjawiskowo? Warto w tym celu sięgnąć po cienie w intensywnych barwach, np. fiolet, granat czy bordo. Przy pomocy szczoteczki nałóżmy najpierw cienie ciemniejsze w zewnętrznym kąciku oka, a następnie rozetrzyjmy je w dalszą stronę. Nadajmy oku dodatkowej głębi za pomocą cienia w kolorze złota lub srebra, którym nałóżmy delikatną warstwę na powiekę ruchomą. Oczywiście, nie zapominajmy o klasycznej kresce na powiece – cieniujmy ją stopniowo od cieni do wewnętrznego kącika oka.

  1. Jak zatuszować niedoskonałości?

Jeśli mamy na twarzy wypryski, cienie pod oczami czy zaczerwienienia, warto zainwestować w specjalny korektor. Największą popularnością u kobiet cieszą się korektory w sztyfcie lub w płynie. Przy ich użyciu najczęściej stosuje się technikę kolorowej korekcji, czyli nałożenie poprawiającego koloru na mankament. Cienie pod oczami ukryjemy kosmetykiem w odcieniu łososiowym, zaczerwienienia – w odcieniu zielonym, a trądzik – w odcieniu żółtym.

  1. Co jeszcze?

Na koniec warto wspomnieć, żeby nie zapominać o tym, co się dzieje pod makijażem. Skóra musi być odpowiednio nawilżona, bo w przeciwnym razie kosmetyki nie będą się trzymać na niej równomiernie. Skóra wokół oczu wymaga szczególnej uwagi – warto stosować specjalne kremy przeciwzmarszczkowe lub żele chłodzące. Aby nieco odświeżyć makijaż w trakcie imprezy, warto mieć przy sobie matujące chusteczki lub spray utrwalający.
Podsumowując, trwały i efektowny makijaż na imprezę to działanie wymagające niemałej precyzji i cierpliwości. Poświęcona uwaga przed zaplanowanym wyjściem przełoży się jednak na nasz niezapomniany look i podniesie pewność siebie.