Jak wybrać odpowiedni kolor pomadki do swojej karnacji

Uroda

DOBÓR KOLORU POMADKI DO KARNACJI – KILKA PORAD
Wybierając kolor pomadki do ust warto zwrócić uwagę nie tylko na modę, ale przede wszystkim na swój typ urody i karnację. To właśnie od tego, jaki kolor wybierzemy, zależy to, czy nasza twarz nabierze blasku, czy też wyglądać będziemy sztucznie i niestety, niekorzystnie. W dzisiejszym artykule postaramy się podpowiedzieć, jakie kolory pomadek będą najlepiej pasować do określonych karnacji.

KOLOR POMADKI DO JASNEJ KARNACJI
Jeśli posiadamy jasną karnację, to najlepszym rozwiązaniem będą kolory pastelowe oraz delikatne. Wśród nich wymienić można kolory różu, nude oraz beżu. Są one subtelne i naturalne, co pozwoli podkreślić urodę bez przerysowania. Unikajmy mocnych, czerwonych kolorów, które mogą wprowadzić kontrast z naszą jasną karnacją i sprawić, że nasza twarz wyda się zbyt sztuczna.

KOLOR POMADKI DO KARNACJI ŚREDNIEJ
Jeśli posiadamy karnację średnią, to mamy sporo do wyboru. Do naszej skóry pasować będą zarówno delikatne różowe odcienie, jak również słodkie odcienie brzoskwini. W przypadku, gdy lubimy mocniejsze kolory, warto postawić na odcienie czerwieni. Wybierajmy jednak te w tonacji brązowej, które będą łagodniejsze i bardziej stonowane niż klasyczna, mocna czerwień. Na koniec warto dodać, że do karnacji średniej będą też pasować kolory pomarańczowej i ceglastej czerwieni.

KOLOR POMADKI DO CIEMNEJ KARNACJI
Osoby z ciemną karnacją powinny zwrócić uwagę na wybór koloru. Najlepszym rozwiązaniem będą tu bogate odcienie szminki o złotym, miedzianym lub cynamonowym odcieniu. Można postawić też na głęboki odcień brązu lub ceglasto-czerwieni. Tego typu kolory będą przede wszystkim podkreślać urodę i wydobywać z niej to, co najlepsze.

NAJWAŻNIEJSZE PORADY DOTYCZĄCE WYBORU KOLORU POMADKI
Warto pamiętać, żeby dobierając kolor pomadki zwrócić uwagę na swoją karnację, ale również ton skóry. Dla każdego typu karnacji i cery odpowiednie będą inne kolory, które dobrze podkreślą urodę.

  • JASNA KARNACJA – kolory pastelowe, nude, delikatne odcienie różu i beżu.
  • ŚREDNIA KARNACJA – odcienie brzoskwini, różowo-brązowe barwy oraz czerwień w tonacji brązowej.
  • CIEMNA KARNACJA – głębokie odcienie szminki o złotym, miedzianym lub cynamonowym odcieniu, a także ceglasta czerwień oraz brąz.

Pamiętajmy, żeby dobór kolory pomadki do naszej karnacji był subtelny i naturalny, a nie przerysowany i sztuczny. Podążając za powyższymi radami, wybierzemy kolor pomadki, który będzie subtelnie podkreślał naszą urodę i dodawał nam pewności siebie.