Najlepsze triki na trwałe i efektowne uczesania

Uroda

Trwałe i efektowne uczesania – niezwykle ważne podczas ważnych okazji, takich jak wesele, studniówka czy gala. Poniżej przedstawimy Ci kilka trików, dzięki którym stworzysz piękne i trwałe uczesanie, które przetrwa nawet całą noc tańców!

 1. Dobierz kosmetyki do swojego typu włosów
  Przed przystąpieniem do stylizacji warto zadbać o to, żeby dobrze dobrać kosmetyki do włosów. Jeśli masz cienkie włosy, warto sięgnąć po kosmetyki dodające objętości. Natomiast, jeśli Twoje włosy są puszące się i trudne do ułożenia, kosmetyki wygładzające będą strzałem w dziesiątkę.

 2. Bezpieczne upięcia
  Jeżeli chcesz, aby Twoje uczesanie przetrwało całą noc, warto postawić na bezpieczne upięcia. Proste koki czy wysokie kucyki zawiązane gumką mogą okazać się niewystarczające. Najlepiej sprawdzą się upięcia z wykorzystaniem spinki, która dodatkowo utrzyma Twoje włosy w ryzach.

 3. Włosy lśniące jak złoto
  Lśniące włosy są nie tylko piękne, ale również healthy! Warto pamiętać o tym podczas stylizacji. Przed ułożeniem fryzury, nałóż na włosy olejek lub serum, które nadadzą Twoim włosom naturalny blask.

 4. Bezpieczne stylizacje ciepłem
  Włosy trzeba chronić przed nadmiernym działaniem ciepła. Dlatego warto zainwestować w dobrej jakości prostownicę czy suszarkę, która nie będzie szkodzić Twoim włosom. Przed stylizacją, nałóż na włosy kosmetyk termoochronny, który zapobiegnie uszkodzeniom.

 5. Kręcone włosy bez efektu “krzewu”
  Kręcone włosy to nie tylko romantyczna stylizacja, ale również sposób na efektowne uczesanie. Aby uniknąć efektu “krzewu”, warto postawić na kosmetyki nabłyszczające, które sprawią, że Twoje loki będą błyszczeć jak diamenty. Po ułożeniu fryzury, włosy warto zamoczyć lakierem z mocnym chwytem, który zapobiegnie puszeniu się fryzury.

Podsumowując, wykonanie trwałego i efektownego uczesania wymaga nie tylko odpowiednich narzędzi, ale również dobrej jakości kosmetyków. Pamiętając o doborze produktów do swojego typu włosów, bezpiecznym upięciu oraz zabezpieczeniu ich przed działaniem ciepła, stworzysz piękne i trwałe uczesanie, które zachwyci wszystkich dookoła!